Echo v rukou čtenářů

Roční Echo Komplet
voucher na akcii Echa

Koupit 2 999 Kč

Staňte se akcionáři svobodné budoucnosti! Rozhodli jsme se dát
moc našim čtenářům: každý předplatitel dostane voucher na jednu akcii
společnosti Echo Media. A my tak budeme moci pokračovat v naší misi
– přinášet otevřené a nezávislé informace čtenářům.

Echo Komplet

  • Deník Echo24.cz Web bez reklam s denními komentáři
  • Týdeník Echo - tištěný Každý týden ve vaší schránce
  • Týdeník Echo – digitální Týdeník na webu nebo jako aplikace
  • EchoPrime Prémiový web s komentáři, denním Echo Monitorem
    a kompletním historickým archivem Echa

Staňte se akcionáři!

Při nákupu ročního předplatného Echo Komplet máte zcela jedinečnou možnost stát se akcionářem společnosti Echo Media a. s. Jak? Nadace Svoboda slova a myšlení se rozhodla darovat každému, kdo předloží voucher získaný s předplatným Echo Komplet, akcii společnosti Echo Media a. s., vydávající žurnalistické produkty značky Echo. Tímto způsobem nabízí čtenářům 51% podíl v této společnosti. Předplatitel, který se při pravidelných akcích prokáže tímto voucherem, získá originál jedné z listinných akcií Echo Media a. s. Echo se tak stane prvním médiem, které většinově vlastní jeho čtenáři. Tím bude zaručeno naplnění hlavních hodnot Echa: nezávislost, serióznost a svoboda slova.

Další produkty vydavatelství Echo

Vznik vydavatelství Echo Media před šesti lety reagoval na zásadní vývoj českého mediálního trhu po změně vlastníků mediálních domů, které přešly do rukou vlivových a politických subjektů. Jsme nezávislé vydavatelství, které je založeno na výrazných novinářských osobnostech. Tým předních českých novinářů vede někdejší dlouholetý šéfredaktor ve své době nejúspěšnějších periodik Dalibor Balšínek. Internetový deník Echo24.cz mapuje denní domácí i zahraniční události a denně nabízí i exkluzivní komentáře. Týdeník Echo přináší jedinečné komentáře, analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro něj důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění i historie. EchoPrime je prémiový web se všemi našimi komentáři, denním Echo Monitorem a kompletním historickým archivem Echa. Více o vydavatelství zde.

Společné prohlášení zakladatele nadace a šéfredaktora vydavatelství

Vážení čtenáři,

obracíme se na Vás v důležitý moment existence mediálního projektu Echo. Založili jsme ho před více než šesti lety jako pokus o hledání odpovědi na otázku, jak by mělo vypadat médium, které obstojí v tehdejší (a v dnešní) složité situaci. Ta byla definována několika faktory. Na jedné straně kolabující mediální trh, který se stal švédským stolem pro každého, kdo chtěl klíč k moci, navíc se slevou. Na druhé straně proběhlo kompletní přeformátování politické scény. Dnes, po těch šesti letech, jsme přesvědčeni, že jsme udělali dobře.

Z Echa se stal respektovaný hlas, který brání hodnoty, jako je svoboda a demokracie, bez ohledu na to, kdo dnes drží moc. Echo se etablovalo jako nezávislé médium s vysokou kredibilitou. Také proto každý rok roste počet čtenářů deníku Echo24 i předplatitelů Týdeníku Echo.

Jsme přesvědčeni, že dnes je Echo jediné české médium, které vystoupilo z uzavřeného myšlenkového světa tolik kritizovaného mediálního mainstreamu a jeho pravd, ale zároveň nikdy nesklouzlo do světa alternativních médií. Echo se za šest let stalo významnou společenskou institucí, platformou pro pravicovou nebo konzervativní část společnosti.

Nikdy jsme nepodlehli naivnímu pohledu na svět. Pro Echo je charakteristický rozum a racionalita, to ve světě postaveném na emocích a výkřicích na sociálních sítích není vůbec málo. Chceme nadále popisovat, jak nejrůznější módní ideologie naprosto zásadně ovlivňují životy nás všech, aniž bychom o tom měli možnost svobodně rozhodnout. Chceme se nadále opírat o naši kompetenci a kritické myšlení jako účinnou obranu proti nepromyšleným sociálním a socialistickým experimentům.

Dosáhli jsme úspěchu, který je ojedinělý v českém mediálním světě a staví nás před cíl o řád vyšší. Dík za to patří jak redakci, která produkuje zajímavý obsah, tak Vám, čtenářům a partnerům, kteří za ten obsah platí a Echo podporují všemi možnými cestami.

Chceme spojit síly a z Echa udělat ještě silnější médium, které bude mít větší dopad na společenskou diskusi a výrazně silnější prostředky pro zmíněnou kontrolu zneužití moci.

Společně jsme se rozhodli představit nový vlastnický model, ve kterém se vzdáme majoritní kontroly výměnou za to, že zajistíme dlouhodobé stabilní financování a z Echa uděláme první opravdu veřejně kontrolované médium, jehož prostřednictvím bude následně kontrolovaná veřejná moc. Zároveň budeme pod kontrolou svých čtenářů, akcionářů, protože jenom jim jsme odpovědní.

Chceme jednou akcií odměnit čtenáře, kteří se rozhodnou Echo si předplatit. Jde podle nás o další logický krok na cestě, jež započala před šesti lety jedním webem.

Co si od nových kroků slibujeme? Chceme Echo rozšířit o nové formáty, personálně posílit a podtrhnout jeho kompetenci. Chceme se ještě více propojit s našimi čtenáři, abychom zkvalitnili obsah, přivést nové tváře, umožnit Echu mluvit ke generaci, která přebíhá mezi platformami a neumí si zatím k hodnotám, které Echo symbolizuje, najít cestu.

A proto potřebujeme Vás. Chceme s Vámi o tom mluvit a spojit síly. Protože dobrá žurnalistika za to stojí. Zvlášť dnes.

Dalibor Balšínek
Šéfredaktor

Rudolf Ovčaří
Investor a zakladatel nadace

Jestli se nás chcete na něco zeptat,
napište nám na predplatne@echo24.cz,
nebo volejte778 440 585